Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Piotr Szwedes oraz Piotr Polk wystąpią w Sępopolu

2018-09-07 14:32:36 (ost. akt: 2018-09-07 14:45:15)

Autor zdjęcia: Organizator

Znani i popularni aktorzy czyli Piotr Szwedes oraz Piotr Polk, wystąpią w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu w sztuce teatralnej "Pół na Pół". Reżyserem spektaklu jest Wojciech Malajkat.

Zapraszamy serdecznie mieszkańców gminy Sępopol oraz ościennych miast i gmin do udziału w uczcie kulturalnej, która odbędzie się 14 października o godz. 18:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu.

Znani i popularni aktorzy czyli Piotr Szwedes oraz Piotr Polk, wystąpią w sztuce teatralnej "Pół na Pół". Reżyserem spektaklu jest Wojciech Malajkat.

Bilety w cenie 40 zł. do nabycia w placówce. Rezerwacja telefoniczna pod nr: 89 761 32 04.

Taka atrakcja nie powtórzy się szybko, bądź z nami w tym dniu!

PÓŁ na PÓŁ
Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo...

„Pół na pół” to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce? Okazuje się, że i owszem. Karol i Jan, którzy na początku jawią nam się jako dwa niezbyt sympatyczne typy (jeden chce uciec, bo ma dość opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką, drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku), powoli odkrywają coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest „niezatapialna” jak nie przymierzając pani Wilberforce z „Trzeba zabić starszą panią”...

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 roku odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym... Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500.000 widzów!


Źródło: Materiały promocyjne organizatora
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MGOKSEPOPOL

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages