Niedziela, 1 listopada 2020. Imieniny Konrada, Seweryny, Wiktoryny

Akcja Szlachetna Paczka w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Sępopolu

2018-12-05 12:29:06 (ost. akt: 2018-12-05 12:31:42)

Autor zdjęcia: Franciszek Maszota

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Jako społeczność uczniowska Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sępopolu po raz kolejny włączyliśmy się w realizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia. W tym roku zdecydowaliśmy, że pomoc dotrze do dwójki starszych, samotnych małżonków - pani Ireny i pana Jana.

Pan Jan cierpi z powodu poważnych chorób utrudniających codzienne funkcjonowanie, a pani Irena, mimo choroby męża, nie poddaje się i dzielnie stawia czoła codzienności.

Aby pomóc potrzebującym i sprawić, by na ich twarzach pojawił się długo wyczekiwany uśmiech, zorganizowaliśmy kilka akcji, podczas których zbierane były środki finansowe, żywność, artykuły przemysłowe, potrzebna odzież.

Jednym z zaplanowanych przez nas działań był szkolny kiermasz ciast.
Ze sprzedaży przepysznych serników, babeczek, szarlotek i innych słodkości uzyskaliśmy taką kwotę, za którą mogliśmy kupić kuchenkę mikrofalową.

Nasi darczyńcy, czyli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, hojnie wsparli organizowaną Szlachetną Paczkę, przekazując środki finansowe. Te z kolei mogliśmy przeznaczyć na zakup drobnego sprzętu AGD i odzieży.

Innym niezwykle owocnym działaniem była zbiórka żywności w sępopolskich marketach. Do tego zadania bardzo chętnie włączyła się młodzież naszego gimnazjum.

Aktywnie zachęcali mieszkańców do dodatkowych zakupów i zapełniania koszy tak potrzebnymi artykułami spożywczymi i środkami czystości. Dzięki zaangażowaniu młodzieży i mieszkańców Sępopola oraz okolic udało nam się zebrać to, co jest niezbędne, a czego na co dzień pani Irenie i panu Janowi po prostu brakuje.

Bardzo ciepło chcemy się wyrazić o tych, którzy codziennie przynosili osobiście różne artykuły, dzięki którym nadchodzące święta Bożego Narodzenia u pani Ireny i pana Jana będą czyste, pachnące i radosne.

Na długo zapadnie nam w pamięci wielkie pakowanie. Duża liczba kartonów, kolorowy papier, zgrzyt taśmy klejącej, mnóstwo uśmiechów, roziskrzone spojrzenia - słowem pełna radość i duma z dobrze wykonanej pracy.

Szlachetna Paczka to wyjątkowe przedsięwzięcie, pełne pozytywnych emocji, niezwykle wzruszające. Ale Szlachetna Paczka to też ogrom pracy również zespołowej, duże poświęcenie, czas.

Dlatego też bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy wspomogli akcję - rodzicom, nauczycielom, uczniom.

Dziękujemy za zaangażowanie, szlachetność i otwartość na drugiego człowieka. Cieszymy się, że razem z Wami możemy zmieniać świat na lepsze.

Społeczność uczniowska ZSP Sępopol


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: FM

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages