Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Kolędy i pastorałki w domu kultury. ZOBACZ ZDJĘCIA

2019-01-22 08:34:02 (ost. akt: 2019-01-22 08:50:13)

Autor zdjęcia: Kultura Sępopol

Po polsku, rosyjsku i ukraińsku śpiewali kolędy i pastorałki artyści, którzy wstąpili w niedzielę 20 stycznia na deskach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu.

Koncert rozpoczęły Lena i Gabrysia z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu. Następnie, montażem słowno-muzycznym, w świąteczny nastój licznie zgromadzoną publiczność wprowadziły Warmianki Sępopolskie, które oprócz polskich wierszy i pastorałek, zaprezentowały dwie ukraińskie kolędy. Po nich wystąpiły młode wokalistki z Kaliningradu. Zaśpiewały rosyjskie pieśni bożonarodzeniowe oraz przyśpiewki.

Duże wrażenie na publiczności zrobił występ chóru Canzona z Bartoszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie obyło się bez wspólnych śpiewów z publicznością.

Sępopolski dom kultury prowadzi sporo zajęć dla uzdolnionej muzycznie młodzieży i dorosłych. To właśnie do nich należała scena w ostatniej części koncertu. Wystąpiły uczestniczki zajęć wokalnych, które odbywają się w M-GOK oraz działający przy nim zespół Czarny Ortalion. Na scenie zaprezentowali się również instruktorzy sępopolskiej placówki — Lilianna Tawkin oraz Patryk Wasyliszyn.

Kultura Sępopol


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages