Piątek, 2 października 2020. Imieniny Racheli, Sławy, Teofila

Uczniowie ze szkoły w Dzietrzychowie odwiedzili komendę straży pożarnej w Bartoszycach

2019-04-09 08:30:48 (ost. akt: 2019-04-09 08:38:18)

Autor zdjęcia: M. Kaczmarek

Dzięki radnym z gminy Sępopol, Oliwii Szyczewskiej i Arturowi Ruszczyńskiemu, dzieci z klas I-VI miały możliwość odwiedzenia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Tam zobaczyły m.in. Salę Edukacyjną „Ognik”, a także zapoznały się ze specyfiką pacy strażaka zawodowego.

Celem tej wycieczki było to, aby dzieci od najmłodszych lat potrafiły zachować odpowiednie postawy w stosunku do zagrożeń w najbliższym otoczeniu i przyswoiły odpowiedni kanon zachowań w niebezpiecznych sytuacjach. Tutaj też, zza bezpiecznej witryny, oglądały prezentację pożaru pomieszczenia kuchennego oraz działania czujek dymu.

W drugiej części ścieżki edukacyjnej bartoszyckiego „Ognika”, zaaranżowanej jako mieszkanie, przeprowadzono zajęcia o charakterze prewencyjnym (niebezpieczeństwa związane z nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń elektrycznych, wentylacji czy gazu). Omówiono również zagrożenia związane z cichym zabójcą — tlenkiem węgla.

M.M.
Fot. M. Kaczmarek


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages