Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Młodzi odkrywcy z rówieśnikami z Rosji promują Sępopol

2019-05-30 12:03:55 (ost. akt: 2019-05-30 12:08:50)

Autor zdjęcia: Kultura Sepopol

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu odbyły się warsztaty filmowe. To pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań. Bierze w nich udział młodzież Akademii Młodego Odkrywcy, która działa przy sępopolskiej placówce oraz młodzież z Rosji.

Podczas zajęć młodzież poznaje podstawowe pojęcia filmowe. Już wie, czym różni się scena od sekwencji, zapoznała się z rodzajami planów filmowych, a także punktami widzenia kamery. Dowiedziała się też, że kluczem do tworzenia ciekawych filmów jest odpowiednie kadrowanie, czyli takie, by filmowane obiekty znalazły się w mocnych punktach kadru. Posiadła również wiedzę na temat roli światła i dźwięku na planie filmowym oraz pisania scenariuszy.

Jednak na teorii się nie skończyło. Młodzi filmowcy nagrywali i fotografowali siebie nawzajem oraz prowadzili wywiady z mieszkańcami Sępopola. Przy okazji poznali i nauczyli się określonych zadań osób, które pracują nad całością filmu: reżysera, scenarzysty, dźwiękowca, operatora, oświetleniowca.

To pierwsze z trzech spotkań, podczas których młodzież pozna tajniki produkcji filmowej. Założeniem projektu jest stworzenie trzech filmów promujących piękno i historię gminy Sępopol przy współpracy z młodzieżą z Kaliningradu.

Owoce swojej pracy młodzi filmowcy zaprezentują mieszkańcom Sępopola i turystom na III Odysei Historycznej Barcja 2019, która odbędzie się 6 i 7 lipca w Sępopolu. Filmy zobaczą też mieszkańcy Kaliningradu na specjalnych pokazach.

Warsztaty są zorganizowane w ramach międzynarodowego projektu "Oczy szeroko otwarte". Prowadzi je Mariusz Bojarowicz, dziennikarz z Olsztyna, a współfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu wm dla wm. Wsparcie współpracy międzynarodowej JST w województwie warmińsko-mazurskim w 2019 roku. 

Diwan Klekin


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MGOKSEPOPOL

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages