Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

W Liskach odbył się rodzinny festyn

2019-08-20 19:06:41 (ost. akt: 2019-08-20 19:17:57)
Pamiątkowe zdjęcie uczestników festynu.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników festynu.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Już piąty raz w Liskach z inicjatywy sołtysa odbył się rodzinny festyn. Było tam trochę edukacji i dużo zabawy.

Doroczne festyny w Liskach w gm. Sępopol stały się już tradycją Dziś odbył się tam piaty taki festyn na którym atrakcji nie brakowało. Festyn zorganizował sołtys Adam Papierzyński przy współpracy z Urzędem Miejskim w Sępopolu oraz Miejsko-Gminnym Domem Kultury.

Gościem festynu była burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk.

- Ma to być dzień wspólnej zabawy, spotkanie integrujące naszą społeczność oraz trochę edukacji - mówił nam Adam Papierzyński.

Stąd też był pokaz i trening resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED. To szkolenie poprowadził strażak i ratownik medyczny Bartłomiej Chilmanowicz.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Sępopola zaprezentowała swój sprzęt oraz pokaz umiejętności psa służbowego. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyły się przejażdżki quadem i motocyklem służbowym. Niektórzy zdecydowali się na przymierzenie hełmu i kamizelki taktycznej oraz wzięcie do rąk prawdziwej broni.

Potem przyszedł czas na zabawy dla najmłodszych animowane przez pracowników MGOK. Każdy uczestnik festynu mógł się posilić kiełbaską z grilla, wypić kawę lub herbatę.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages