Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Akcja BohaterON w Szkole Podstawowej w Sępopolu

2019-10-29 12:46:55 (ost. akt: 2019-10-29 12:52:49)

Uczniowie z Sępopola pisali kartki, laurki i listy do powstańców warszawskich. W ten sposób chcieli podziękować i pokazać, że pamiętają o bohaterach zrywu niepodległościowego sprzed 75 laty.

Nasi uczniowie wzięli udział w tegorocznym projekcie BohaterON. Głównym celem akcji było pisanie kartek, laurek, listów do powstańców warszawskich.

W realizację zadań włączyli się uczniowie naszej szkoły od klasy pierwszej do ósmej — ogółem blisko sześćdziesięcioro uczniów. Szczególne podziękowania kierujemy dla uczniów i pań wychowawczyń klas 1B i 2A. W tych klasach projekt został zrealizowany w trakcie zajęć, co zaowocowało zapoznaniem uczniów z tematyką powstania i znaczną ilością wysłanych kartek i laurek.

Koordynacją działań w całej szkole zajęli się kółkowicze z koła historycznego, którzy na swoich zajęciach poznali historię powstania warszawskiego i przygotowali akcję informacyjną. Wykonali plakat propagujący projekt i zachęcali uczniów do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Kulminacyjnym punktem naszych działań była organizacja akcji pisania kartek w szkole, która odbyła się w ubiegły piątek. Wszyscy chętni uczniowie, którzy nie mogli napisać życzeń powstańcom wcześniej, mieli okazję w trakcie lekcji i wziąć udział w wydarzeniu.

Jak mówią uczniowie, pisząc do powstańców chcieli wyrazić swoja wdzięczność za ich poświęcenie, odwagę, patriotyzm. Oprócz podziękowań uczniowie składali adresatom życzenia, przede wszystkim zdrowia. Wielu z piszących prosiło powstańców o odpowiedź.

Z nadzieją wszyscy czekamy na listy od powstańców i zapraszamy do wzięcia udziału w akcji w przyszłym roku.

ZSP Sępopol

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: FM

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages