Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Szlachetna Paczka po raz trzeci w sępopolskiej szkole. ZDJĘCIA

2019-12-10 14:43:56 (ost. akt: 2019-12-10 15:08:11)

Autor zdjęcia: Franciszek Maszota

Społeczność szkolna ZSP Sępopol kolejny rok włączyła się w akcję Szlachetnej Paczki organizowanej przez stowarzyszenie Wiosna.

Akcja Szlachetnej Paczki w naszej szkole znów zintegrowała uczniów, rodziców i nauczycieli wokół idei pomocy drugiemu człowiekowi. W tym roku postanowiliśmy pomóc starszej pani, która od wielu lat jest samotna i potrzebuje wsparcia ludzi dobrego serca. Nasza paczkowa babcia ma niewielkie oczekiwania. Skupiają się one na podstawowych potrzebach żywnościowych, produktów chemii domowej, opału czy niewielkiego garnka.

Żeby zrealizować naszą paczkę, samorząd uczniowski zorganizował kiermasz ciast. Dzięki temu na twarzach naszych uczniów pojawił się nieskrywany uśmiech z każdym kęsem przepysznych wypieków przygotowanych przez rodziców, a my zebraliśmy niezbędne środki na zakup opału, czajnika, ręczników, ściereczek, butów czy sitka do mąki. Finansowego wsparcia udzieliło też większość klas przeznaczając część swoich zaskórniaków klasowych na potrzeby szlachetnej paczki.

W akcję włączyliśmy nie tylko uczniów, rodziców i nauczycieli, ale także lokalną społeczność organizując wspólnie z uczniami ze Szkolnego Koła PCK zbiórkę żywności w sępopolskim markecie. Mieszkańcy bardzo hojnie dzieli się swoimi zakupami, dzięki czemu mogliśmy zaoszczędzić środki nie wydając ich na żywność czy produkty chemii domowej.

Wynik tej akcji przekroczył nasze oczekiwania. Zebranych produktów było tak dużo, że postanowiliśmy się podzielić i wspólnie z uczniami II klasy LO im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach zrobić drugą paczkę. Dzięki współpracy udało nam się pomóc rodzinie, która przeżywa trudny czas po wypadku dziecka.

Podsumowując tegoroczną akcję Szlachetnej Paczki możemy powiedzieć, że dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi wsparliśmy dwie cudowne rodziny. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym szczególnym czasie przedświątecznym, chcieli się przyczynić do tego, żeby prawdziwa magia Świąt Bożego Narodzenia zagościła też pod ich dachami.

Społeczność uczniów, rodziców i nauczycieli ZSP Sępopol


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: FM

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages