Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Był pijany, uderzył autem w drzewo i poszedł do domu

2020-01-20 08:25:29 (ost. akt: 2020-01-20 08:30:21)

Autor zdjęcia: OSP Sępopol

Pozostawił rozbite auto w przydrożnych zaroślach i poszedł do domu. Okazało się, że był pijany. Przyznał policjantom, że pił alkohol w Bartoszycach i chciał dojechać do domu swoim samochodem, jednak po drodze zderzył się z drzewem i wjechał w zarośla. 60 – latek miał w organizmie 2,7 ‰ alkoholu.

Oficer dyżurny bartoszyckiej jednostki policji, 15 stycznia otrzymał zgłoszenie, że prawdopodobnie pijany mężczyzna, po tym jak zderzył się z drzewem uciekł z miejsca zdarzenia.

Interweniujący policjanci na trasie Rusajny – Smolanka znaleźli rozbitego nissana, ustalili jego właściciela i zastali go w domu. 60 – latek przyznał policjantom, że pił alkohol w Bartoszycach, po czym chciał wrócić do domu, jednak po drodze uderzył w drzewo.

Mieszkaniec Sępopola miał w organizmie 2,7 ‰ alkoholu i nie ma uprawnień kat. B. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy kat. AM, C i C1.

Fot. Policja Bartoszyce

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Cz44 #2888862 | 77.252.*.* 18 mar 2020 10:12

    Ten model nissana to wyjątkowa szkarada.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages