Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Kierowali po alkoholu — zostali zatrzymani i odpowiedzą przed sądem za wykroczenie

2020-09-07 14:46:43 (ost. akt: 2020-09-07 14:52:48)

Trzej rowerzyści i kierujący ciągnikiem rolniczym — wszyscy po alkoholu, a pomimo tego zdecydowali się wyjechać na drogi powiatu. Z pewnością myśleli, że unikną spotkania z policjantami. Stało się inaczej i teraz grozi im kara aresztu bądź grzywny do 5 tys. zł i zakaz kierowania nawet na 3 lata.

W sobotę (5.09.20) policjanci z bartoszyckiej drogówki wykluczyli z ruchu drogowego 2 rowerzystów i traktorzystę. Wszyscy trzej, zanim wyjechali na drogę, pili alkohol.

Przed godz. 11 w Sępopolu zatrzymali jadącego rowerem 57-letniego mieszkańca miasta, który miał w organizmie 1,8 prom. alkoholu. Kolejny cyklista po alkoholu został zatrzymany w Sępopolu przed godz. 12; 63-latek miał w organizmie 0,3 prom. alkoholu.

Z kolei przed godz. 14 na trasie Galiny — Kosy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego ciągnikiem rolniczym. 43-letni mieszkaniec gm. Bartoszyce miał w organizmie 0,46 prom. alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W niedzielę (6.09.20 r.) przed godz. 12 na trasie Sokolica – Wiatrowiec policjanci zatrzymali 46-letniego rowerzystę, któremu wypity wcześniej alkohol nie przeszkadzał w podróży drogą publiczną. Mieszkaniec gm. Sępopol miał promil alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione wykroczenie. Wszystkim czterem grozi kara aresztu lub grzywny do 5 tys. zł. Sąd może również zdecydować o zakazie kierowania: cyklistom — rowerami, a kierującemu ciągnikiem — pojazdami mechanicznymi. Zakaz może być orzeczony na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sloma #2969159 | 88.156.*.* 8 wrz 2020 04:06

  Dać im po piwku, wsadzić do auta, na jakieś pole wysłać i niech się rozbijają o drzewa ile im tylko się zechce, ale przynajmniej pijani nikogo postronnego nie potrącą... Skoro sami myśleć nie potrafią to wakacje w areszcie powinny pomóc w sprawnym rozumowaniu na następny raz gdy zechce im się wsiąść pijanym za kierownicę i kierować wtedy pojazdem. Zero wyobraźni u sporej rzeszy ludzi u nas ostatnio mamy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages