Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Stanica w Stopkach ma zostać wyremontowana. Pomogła współpraca z innymi samorządami

2020-09-25 11:00:00 (ost. akt: 2020-09-25 11:23:34)
Stanica wodna na rzece Łynie w Stopkach (gm. Sępopol)

Stanica wodna na rzece Łynie w Stopkach (gm. Sępopol)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Sępopol otrzymał dofinansowanie na remont stanicy wodnej w miejscowości Stopki. Dzięki współpracy z innymi samorządami, sępopolski wniosek został oceniony najwyżej ze wszystkich złożonych.

Przystań w Stopkach to miejsce znane min. miłośnikom kajakowych spływów. To tutaj od wielu lat swój początek ma zawsze międzynarodowy spływ Łyna-Ława. Często na stanicę zaglądają również rowerzyści, a wiele osób po prostu lubi posiedzieć nad rzeką w ciszy i spokoju.

Wkrótce przystań ma być gruntownie wyremontowana. Poinformowano o tym za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej gminy. "Mamy nadzieję, że znajdziemy wykonawcę prac, a ich realizacja będzie przebiegała sprawnie. W najbliższych dniach ogłosimy zapytanie ofertowa mające na celu wyłonienie wykonawcy" napisano na stronie.

Co mają obejmować prace, które muszą zostać wykonane jeszcze w tym roku? — Cała przystać powstanie praktycznie od nowa. Będą nowe pomosty nad brzegiem rzeki, nowe wiaty, ławki, kosze na śmieci. Na nowo zaaranżowany zostanie również teren zielony — wylicza Piotr Łazar, zastępca burmistrza Sępopola.

Złożony w konkursie samorządu województwa warmińsko-mazurskiego wniosek gminy o dofinansowanie inwestycji zajął pierwsze miejsce. Jak podkreślono, stało się tak dzięki współpracy z innymi lokalnymi samorządami, co było dodatkowo punktowane. Pomoc finansową zadeklarowały bowiem Powiat Bartoszycki oraz Gmina Miejska Bartoszyce, a także Gmina Bisztynek.

"Inwestycja jest świetnym przykładem na to, że mimo tego, że w naborach poszczególne samorządy ze sobą często rywalizują o kolejność miejsc na liście, to potrafią się również wzajemnie wspierać i pomagać, wszędzie tam gdzie jest to tylko możliwe. Z przystani zlokalizowanej w miejscowości Stopki korzystają mieszkańcy nie tylko naszej gminy ale również i całego powiatu, jak i województwa" napisano na stronie sępopol.pl.

kwk, sępopol.pl

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wędka #2977637 | 83.15.*.* 28 wrz 2020 11:31

  bardzo fajna inicjatywa,brawo. Stanica potrzebna wszystkim ,oprócz szaleńców na motorówkach.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zibi #2977234 | 91.196.*.* 26 wrz 2020 21:47

  I porządek z debilami niech zrobią co po piwku motorówkami szaleją nie zwracając uwagi na kajakarzy o wędkarzach nie wspomnę. Chyba że coś się już zmieniło?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mamrot #2976729 | 31.0.*.* 25 wrz 2020 13:03

  A kiedy kladeczka ze Stopek do Masun ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages