Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Usłyszał zarzut znęcania się nad żoną i pasierbem, ma policyjny dozór i musi wyprowadzić się z domu

2021-01-11 14:13:47 (ost. akt: 2021-01-11 14:17:03)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Zatrzymany po awanturze domowej 38 – latek usłyszał zarzut znęcania się nad żoną i pasierbem. Mieszkaniec gm. Sępopol ma prokuratorski zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, policyjny dozór, a co najważniejsze musi wyprowadzić się od pokrzywdzonych. Mężczyzna powinien liczyć się z konsekwencjami przestępstwa, o które jest podejrzewany. Grozi za nie do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 7 stycznia policjanci dwukrotnie interweniowali w jednym z domów w gminie Sępopol. Pijany 38-latek najpierw kłócił się z żoną, a po interwencji i rozmowie z policjantami miał się uspokoić i pójść spać.

Spokój kobiety i dwojga dzieci nie potrwał długo. Niespełna trzy godziny później mężczyzna wszczął awanturę, robiąc wyrzuty żonie za wcześniejsze wezwanie policji. Agresja fizyczna 38-latka nie dotyczyła tylko kobiety, ale też dziecka.

Dla zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa rodzinie policjanci zatrzymali mężczyznę w policyjnej celi. Pokrzywdzona kobieta, po przemyśleniu swojej sytuacji, zdecydowała się złożyć zawiadomienie o znęcaniu się nad nią i jednym z jej dzieci przez męża. Kobieta przyznała policjantowi, że wielokrotnie była popychana, szarpana za ubrania, uderzana w twarz i wyganiana z domu. Zaznaczyć należy, że agresja fizyczna i psychiczna często pijanego 38-latka skierowania była również do dziecka kobiety.

W sobotę 9 stycznia mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad żoną i pasierbem. Decyzją prokuratora ma policyjny dozór, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych, musi też wyprowadzić się z mieszkania.

Za przestępstwo znęcania się nad osobami najbliższymi kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawiania wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. adam #3038714 | 213.5.*.* 11 sty 2021 22:59

    takie łajzy naprawdę powinny dostać 5 lat, a nie że im grozi. Dobrze, że kobieta powiedziała w końcu prawdę, być może uratowała i siebie i dziecko.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages