Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Profil użytkownika Kultura Sepopol

Very Kobylińskiej opowieść o Barcji

Niebawem w Sępopolu odbędzie się już trzecia edycja odysei historycznej „Dawno temu w Barcji…”. Impreza jest wycieczką do czasów, kiedy na sępopolskiej ziemi mieszkali wczesnośredniowieczni Bartowie. Będzie też okazją do zaprezentowania prac Very Kobylińskiej oraz rysunków jej dziadka Szymona Kobylińskiego.

Mali artyści rozwijali swoją ekspresję i wyobraźnię

W Miejskio-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu kończy się rok kulturalny. Grupa młodych plastyków, którymi opiekowała się pani Ewa Siedler, odbyła ostatnie zajęcia. Była to okazja wręczenia dyplomów i upominków ich uczestnikom.

Podczas tego roku pracy, dzieci pod kierunkiem pani Ewy poznały...

Sportowcy zachęcali do czytania

W Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu odbyły się ostatnie spotkania z cyklu XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Wszystko pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.

Tym razem młodej publiczności zaprezentowali się członkowie bartoszyckiego...

Sportowcy czytają dzieciom w Sępopolu

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu przyłączył się do ogólnopolskiej akcji "Sportowcy Czytają Dzieciom". Przez najbliższy tydzień nasi goście – sportowcy z naszego powiatu przybliżają nam dzieciom z Zespołu Szkół w Sępopolu postać Mikołajka z książki René Goscinny’ego.

Młodzi odkrywcy z rówieśnikami z Rosji promują Sępopol

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu odbyły się warsztaty filmowe. To pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań. Bierze w nich udział młodzież Akademii Młodego Odkrywcy, która działa przy sępopolskiej placówce oraz młodzież z Rosji.

Kino w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury

Kino objazdowe w MGOK

28 kwietnia zapraszamy do kina objazdowego w MGOK W repertuarze: "Robaczki z zaginionej dżungli" godz. 12.00 "Miłość i miłosierdzie" godz. 14.00 "Kurier" godz. 16.00 "Całe szczęście" godz. 18.30 "Hellboy" godz. 20.30

Wykład otwarty Magdaleny Dmitruk

25 kwietnia w MGOK odbędzie się wykład otwarty Magdaleny Dmitruk

25 kwietnia o godz. 15.30 w MGOK odbędzie się wykład otwarty Magdaleny Dmitruk, podczas którego poznamy zadania i zakres działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej, dowiemy się jak zdrowym jedzeniem oraz aktywnością fizyczną powstrzymać...

Kiermasz Wielkanocny w Sępopolu

Atmosferę zbliżających się świąt wielkanocnych można było poczuć w niedzielne popołudnie w Miejsko Gminny Ośrodku Kultury w Sępopolu. Tutaj odbył się świąteczny jarmark. Było smacznie, wesoło i kolorowo.

W niedzielne popołudnie dwa zajączki z koszykami pełnymi cukierków zachęcały...

W Sępopolu zapachniało Wielkanocą

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zapachniało naturalnym woskiem. To znak, że wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. We wtorkowe południe odbyły się tam warsztaty pt. "Jajka pisane woskiem z Bogusławem Bartoszewiczem".

— Propozycję poprowadzenia takich warsztatów wysunęła pani dyrektor Domu...

Jajka woskiem pisane

Warsztaty z tradycyjnego ozdabiania pisanek za pomocą wosku.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty z tradycyjnego ozdabiania jaj wielkanocnych z wykorzystaniem wosku. Warsztaty poprowadzi Bogusław Bartoszewicz. Każdy uczestnik warsztatów powinien mieć ze sobą min. dwa jajka ugotowane...