Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Podziel się:

Podziel się:

"Igraszki z diabłem" w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu.

Dnia 18 Listopada 2018 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu w sali widowiskowej grupa teatralna z Wojciech wystawiła sztukę czeskiego prozaika i dramaturga Jana Drdy " Igraszki z diabłem. Publiczność była zachwycona.

Grupa teatralna „Bez Spinki” z Wojciech na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu wystąpiła z kolejną sztuką. Tym razem przedstawiono spektakl czeskiego autora Jana Drdy „Igraszki z diabłem”. Z długiej wojaczki powraca w rodzinne strony nieustraszony żołnierz, Marcin Kabat. Wędruje borem, lasem, aż do Czarciego Młyna, gdzie mieszkają diabły czyhające na ludzkie dusze. Wojak zatrzymuje się koło chaty Sarki–Farki, rozbójnika napadającego na podróżnych. Dzielny weteran i opryszek przypadają sobie do serca i postanawiają ramię w ramię zmierzyć się z piekielnymi mocami. Sztuka wprowadziła publiczność w nastrój grozy, a jednocześnie nie zabrakło też dobrej zabawy i uśmiechu. Aktorzy otrzymali owacje na stojąco i uchylili na rąbek tajemnicy o pracy nad kolejną sztuką. Mamy nadzieję, że już nie długo będziemy gościć ich ponownie na naszej scenie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: M-GOK Sępopol oraz opublikowany na portalu Sępopol: "Igraszki z diabłem" w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu
Oceń artykuł:

(0)