Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Podziel się:

Podziel się:

W Sępopolu zapachniało Wielkanocą

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zapachniało naturalnym woskiem. To znak, że wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. We wtorkowe południe odbyły się tam warsztaty pt. "Jajka pisane woskiem z Bogusławem Bartoszewiczem".

— Propozycję poprowadzenia takich warsztatów wysunęła pani dyrektor Domu Kultury w Sępopolu –— opowiada Bogusław Bartoszewicz. — Było to dla mnie ogromne zaskoczenie, ponieważ nigdy jeszcze nie prowadziłem takich zajęć. Wzięli w nich udział słuchacze sępopolskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku oraz osoby zainteresowane pisankarstwem.

Pan Bogusław pisze pisanki niemalże od urodzenia. To rodzinna tradycją, którą kultywuje.
— Cieszę się, że mogę przekazać swoje umiejętności oraz wiedzę innym — mówi. — Mój ojciec pisał prześliczne pisanki i dawał mi wskazówki. Były lata, że wspólnie wykonywaliśmy nawet trzysta pisanek.

Uczestnicy zajęć bardzo szybko przyswoili sobie podstawy technik pisankarskich. Wykonali kilkadziesiąt prac. Wszystkie ozdobią ich wielkanocne stoły.
— Od zawsze chciałam wziąć udział w takich zajęciach — nie kryje zadowolenia pani Genowefa Sekita, studentka sępopolskiego UTW. — Mamy świetnego nauczyciela, który pokazuje nam tajniki rysowania gorącym woskiem po jajach. Jestem zadowolona z tego, że mogłam tak miło spędzić czas.
Uczestnicy warsztatów, życzą naszym czytelnikom miłych, rodzinnych i spokojnych świąt Wielkanocnych.

Mateusz Snopkowski
AMO Sępopol


Fot. Henryk Piorun
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Kultura Sepopol oraz opublikowany na portalu Sępopol: W Sępopolu zapachniało już Wielkanocą
Oceń artykuł:

(0)