Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Podziel się:

Podziel się:

Kiermasz Wielkanocny w Sępopolu

Atmosferę zbliżających się świąt wielkanocnych można było poczuć w niedzielne popołudnie w Miejsko Gminny Ośrodku Kultury w Sępopolu. Tutaj odbył się świąteczny jarmark. Było smacznie, wesoło i kolorowo.

W niedzielne popołudnie dwa zajączki z koszykami pełnymi cukierków zachęcały mieszkańców Sępopola do udziału w jarmarku świątecznym, który organizował Miejsko Gminny Ośrodek Kultury.

W domu kultury zrobiło się kolorowo i wesoło. Na stoiskach królowały piękne pisanki i różnorakie ozdoby świąteczne. Wszystkie zachwycały misternym wykonaniem i elegancją. Nic dziwnego, że ci którzy przybyli do sali M-GOK wychodzili z kolorowymi ozdobami.

Przygotowania do jarmarku trwały od trzech tygodni. Wszystko było dopięte na ostatni guzik.
— Na imprezie rozstrzygnęliśmy konkurs na ozdoby wielkanocne "Tradycyjne ozdoby wielkanocne". Poziom wykonania prac był bardzo wysoki — podkreśla Magdalena Gutkowska, dyrektor Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu. — Oprócz prac konkursowych podczas jarmarku można było zakupić drewniane i koronkowe ozdoby stworzone przez panie z Kętrzyna, zdrowe konfitury, nalewki oraz świece woskowe, które przygotowały Babki Zielarki z Blank. Wielką furorę zrobiły drewniane rzeźby Piotra Gołębiewskiego oraz palmy i wielkanocne wykonane przez Ewę Siekierzycką.

Ten przyjemny przedświąteczny czas mieszkańcom gminy, którzy odwiedzili jarmark czas umilały Warmiaki Sępopolskie. Dużą popularnością cieszyła się się foto-budka.

Radosnych i pogodnych świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym życzą wszyscy pracownicy wraz z Panią dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu.

Kinga Arodź,
Katarzyna Orłowska
AMO Sępolopol


Fot. Sandra Roman
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Kultura Sepopol oraz opublikowany na portalu Sępopol: Kiermasz wielkanocny, czyli smacznie, wesoło i kolorowo. ZDJĘCIA
Oceń artykuł:

(0)