Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

Sportowcy zachęcali do czytania

W Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu odbyły się ostatnie spotkania z cyklu XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Wszystko pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.

Tym razem młodej publiczności zaprezentowali się członkowie bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate filia Sępopol oraz zawodnicy i prezes Klubu Sportowego Łyna Sępopol. O projekcie pisaliśmy wcześniej. Do domu kultury w Sępopolu przyjeżdżali sportowcy z powiatu bartoszyckiego i przybliżali dzieciom z Zespołu Szkół w Sępopolu postać Mikołajka z książki René Goscinny’ego.

Wcześniej w domu kultury gościł Marek Makarewicz, pięciokrotny mistrz świata w trójboju siłowym oraz Adam Binięda, utytułowany pilot rajdowy.

Ideą Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom jest pokazanie dzieciom i młodzieży, jak połączyć czytanie i zdrową rywalizację sportową.
– Mistrzowie sportu są wzorem młodego pokolenia, zatem płynący z ich ust przekaz o potrzebie czytania jest mocnym sygnałem dla młodzieży i zachętą, żeby dbać o swój wszechstronny rozwój, nie tylko fizyczny – podsumowała Magdalena Gutkowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu.

Damian Dryswiat
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: M-GOK Sępopol oraz opublikowany na portalu Sępopol: Sportowcy zachęcali do czytania
Oceń artykuł:

(0)